Місія школи


Виховання свідомого громадянина України через творче пізнання культурної спадщини рідного краю

«Краєзнавча бібліотека» Анатолія Недільського

23 жовтня 2019 року учні та вчителі Струтинської ЗОШ І-ІІ ступенів мали можливість відвідати музей стародруків , а саме унікальну «Краєзнавчу бібліотеку» Анатолія Недільського в селі Скнилів Золочівського району.

Анатолій Недільський – особистість надзвичайна, патріот та інтелектуал, книголюб, колекціонер, краєзнавець, що любить Україну не на словах, а втілює цей унікальний культурний проект на батьківському обійсті за власний кошт.

«Краєзнавча бібліотека» - це місце, де зібрано понад 20 тисяч книг, архіви відомих людей. Є тут читальня, літній та зимовий коференц-зали, постійна виставка народних дереворитів, розташована в окремому залі. А крім того, до комплексу належать і два музеї – літературно-краєзнавчий та музей любові – й кімната для кави, і три кімнати готельного типу, басейн та літня сцена.

Робота по збору експонатів ще продовжується, адже все, що уже зібрано, викликає особливий інтерес у дітей. Варто тільки побачити, з якою цікавістю вони знайомляться з експонатами і з яким бажанням хочуть опанувати всіма секретами їх роботи. Зроблене Анатолієм Недільським – це хороша справа по збереженню доброї пам’яті про наших предків.

/Files/photogallery/MyCollages (19).jpg

Фестиваль «Шашкевич Fest» у місті Золочеві Львівської області

2019-09-16

15 вересня 2019 року в місті Золочеві відбувся перший культурно-просвітницький фестиваль міжрегіонального рівня , метою якого було підвищення культурного розвитку міста та регіону, глибоке пізнання життя і творчості визначного сина українського народу, пробудителя національної свідомості українців, апостола Галицької Руси – Маркіяна Шашкевича.

Учні та вчителі Струтинської ЗОШ І-ІІ ст. вшанували пам'ять о. Маркіяна Шашкевича спільною молитвою; були учасниками представлення пам’ятника книзі - першої “Читанки для діточок в народних училах руських”, з цікавістю мандрували ярмаркою майстрів та ремісників, спостерігали за приготуванням та частуванням автентичними стравами Золочівщини.

З масою чудових вражень та емоцій повернулися додому.

/Files/images/MyCollages(4).jpg/Files/images/MyCollages(5).jpg

/Files/images/P1011109.JPG

/Files/photogallery/P1.jpg

/Files/photogallery/P1010924.JPG/Files/images/123.jpg

Екскурсія рідним краєм

Мій рідний край – це мова, пісні, книжки, а ще звичаї і традиції народу. Щоб краще це зрозуміти – потрібно зазирнути у історичне минуле України.

Саме з цією метою учні 8 класу Струтинської ЗОШ І-ІІ ст., під керівництвом вчителя історії Гриник З.В., здійснили цікаву подорож у Рівненську область та Олеський замок, що на Золочівщині.

Першою зупинкою подорожі був замок князів Острозьких, перлина військової історії древнього Дубно, мабуть найголовніша пам’ятка міста. А унікальний оповитий таємничими легендами про військовиків - привидів Тараканівський форт привабив минулою величчю та дивовижним переплетінням підземних ходів.

Гостинно відкрив нам свою браму могутній одинак, що височіє на пагорбах Золочівщини – Олеський замок, легенди якого захоплюють, а іноді і змушують озиратися у стінах фортеці. Тут зібрано ікони, безцінні твори живопису, скульптури, меблі, гобелени. Які є підтвердженням того, що замок став свідком багатьох подій, що за шість століть промайнули та залишили в історії свій слід.

Поїздка дозволила зануритись в атмосферу старовини і загадковості, запам’ятається на довго.

/Files/photogallery/45118176_719967868367012_1481429422635483136_n.jpg /Files/photogallery/MyCollages (2).jpg

Подорож до Золочівського замку

Час пливе, як ріка: хвилина за хвилиною, день за днем, рік за роком. Зникають відомі люди, стираються з людської пам'яті визначні події, цілі епохи пропадають у небутті. Але є такі місця на які, здається, час не діє. Вони підкорили час собі-стали його володарями. Проходять віки, а ці місця не змінюються - стоять, демонструючи свою велич та гордість...

20 квітня учні та вчителі Струтинської ЗОШ І-ІІ ст. відвідали Золочівський замок – фортецю Це справжня кам'яна перлина, архітектурна пам'ятка, що є гордістю не тільки міста, але всієї Західної України. Кам'яним гігантом стоїть замок на зелених пагорбах Золочева.

Уся резиденція практично ідеально збереглась. Перебуваючи там, дійсно відчуваєш себе представником королівської родини. Пройшовши по дерев’яному мосту над глибоким ровом, арка відкриває перед нами прекрасний сад, який садівники оформили й доповнили так, як він виглядав декілька століть тому: алеї і зелені газони поєднуються з фонтанами, скульптурами і підстриженими кущами. Плити на сторожових вежах з гербами колишніх власників ще раз нагадують нам про королівське походження замку-фортеці.

У Рожевому палаці ньому розташований музей східних культур, де зібрані рідкісні експонати із Китаю, Японії, Індії та інших країн. Також відкритий вхід до Великого палацу, який і всередині зберіг тенденції стилю усього замку. Його кімнати оформлені із простотою, але лаковані дерев’яні меблі, ліпні каміни і багато іншого передають велич тих часів.

Золочівський палац – архітектурний, історичний, культурний пам’ятник, одна із родзинок Західної України.

Кiлькiсть переглядiв: 502

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.