Правила прийому до закладу освіти

Перелік необхідних документівдля зарахування у 1 клас

1.Заяви одного з батьків.

2. Медична довідка дитини форми026/о.

3. Копія свідоцтва про народження дитини.

4. Копія ідентифікаційного коду дитини.

_______________________________

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО 1 КЛАСУ


До уваги батьків першокласників 2021/2022 навчального року!

По 31 травня 2021 року триває прийом заяв про зарахування дітей до 1 класу.

Початкова освіта здобувається, як правило, з 6-ти років (Закон України «Про освіту» , розділ ІІ, стаття 12, пункт 4)

ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО 1 КЛАСУ ПРОВОДИТЬСЯ ЗА УМОВИ НАДАННЯ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

1.Заява одного з батьків або осіб, що їх замінюють, про зарахування дитини ( з подачею документа, що посвідчує особу).

2.Копія свідоцтва про народження дитини або документ, що засвідчує особу здобувача освіти( під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа).

3.Оригінал або копія медичної довідки №086 -1/0 «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року №682, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010року за № 794/18089.

4.Оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновки психолого-медико-педагогічної консультації ( у разі наявності).

5.Документ, що підтверджує місце проживання дитини. Це може бути :

-паспорт громадянина України одного з батьків дитини;

-довідка про реєстрацію місця проживання/ перебування дитини;

-довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

-документ, що засвідчує право власності на житло…

-інший офіційний документ, що містить інформацію про місце проживання дитини та/ або одного з її батьків чи законних представників.

Ознайомитись з переліком документів, які підтверджують місце проживання дитини чи одного з батьків на території обслуговування закладу можна у листі Міністерства освіти і науки України від 05.04.2019р.№ 1/9-227.

Зарахування дітей на навчання здійснюється у відповідності до «Порядку зарахування , відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018р. №367 з урахуванням нових термінів прийняття документів, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2018р.№564/32016

(http: //zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564 – 18)

__________________________

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел. (044) 481- 32 -21, факс (044) 236-1049

E-mail: ministry@mon.gov.ua, код ЄДРПОУ 38621185

Від _14.02.2015_№ _1/9-71__

На № від

Департаментам (управлінням)

освіти і науки обласних, Київської міської

державних адміністрацій,

керівникам загальноосвітніх навчальних закладів

Щодо роз’яснення порядку

приймання дітей до першого класу

Міністерство освіти і науки надсилає інструктивно-методичний лист щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Доручаємо довести до відома керівників загальноосвітніх навчальних.

Додаток: на 2 арк.

Заступник Міністра Павло Полянський

Лотоцька, 4814768

Додаток до листа

від 14.02.2015 № 1/9-71

Інструктивно-методичний лист

щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів

Відповідно до статті 18 Закону України «Про загальну середню освіту» зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності (у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, колежей, що містять у своїй структурі школу І ступеня) здійснюється на безконкурсній основі. Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.

Відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 № 389 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України від 4 липня 2003 р. за № 547/7868, на конкурсній основі (співбесіда) організовується прийом до першого класу виключно у спеціалізованих школах (школах-інтернатах).

Під час проведення співбесіди у спеціалізованих школах (школах – інтернатах) забороняється перевірка знань з математики, вмінь з читання і письма та іноземної мови.Співбесіда може мати на меті винятково пересвідчення достатності рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення дисциплін відповідно до спеціалізації закладу, наприклад, фонематичний слух.

Результати співбесіди оголошуються не пізніше 5 днів після її проведення. Діти зараховуються до навчального закладу за наказом директора до початку навчального року.

Прийом дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів (у тому числі ліцею, гімназії, колегіуму, колежу, що містить у своїй структурі школу І ступеня), які працюють, (планується організація навчання) за науково-педагогічними проектами, також відбувається на безконкурснійоснові. Можливість успішно навчатись за обраною програмою має забезпечуватись не селекцією дітей, а створенням відповідних навчально-виховних умов для всіх дітей, які є учнями даного навчального закладу.

Дітям, які вступають до першого класу школи І-ІІІ ступеня, що обслуговує мікрорайон, де мешкає дитина, не може бути відмовлено у зарахуванні.

У випадках, коли кількість заяв щодо вступу дитини до першого класу загальноосвітнього навчального закладу не за місцем проживання перевищує кількість вільних місць, перевага надається тим, чия заява була зареєстрована раніше.

Інформація про закріплення (чи відсутність закріплення) за певним загальноосвітнім навчальним закладом мікрорайону (певної території обслуговування) обов’язково має розміщуватись на сайтах школи та інформаційному стенді для батьків майбутніх першокласників.

Для прийому до першого класу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:

- заява на ім’я директора школи;

- копія свідоцтва про народження дитини;

- медична картка встановленого зразка.

Інших документів для зарахування дитини до 1 класу не передбачено. Також не можуть вимагатися відомості про місце роботи, посади батьків або осіб, що їх замінюють та інша інформація, не передбачена чинним законодавством.

Згідно зі статтею 12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, її фізичний розвиток.

Відповідно до статтей 12, 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень, лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження, а в разі відмови дати таке підтвердження - засвідчити це актом у присутності свідків.

Питання про відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (наказ Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 № 434 та затвердженого цим наказом примірного "Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу").

Директор департаменту Ю. Г. Кононенко

Кiлькiсть переглядiв: 337

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.